Pri objednávke nad 50 máte dopravu zadarmo po celej Slovenskej republike!

Konopné semienka sú nielen zdravé, ale v poslednom čase aj veľmi obľúbené. Obsahuje veľa bielkovín, proteínov, prospešných rastlinných sterolov a ďalších dôležitých látok pre ľudský organizmus. Má tiež ideálny pomer esenciálnych mastných kyselín omega-3 a omega-6, a to (1:3), ktorý je najprirodzenejší, a preto pre naše telo najlepší. Je bohatý na vitamín E, jód, striebro, chróm, zinok, meď a horčík. Konopné semienka prispievajú ku kvalite nechtov, vlasov a pokožky. Odporúčame jednu polievkovú lyžicu ráno na lačný žalúdok a jednu večer pred spaním. Okrem toho ho môžete pridať aj do šalátov, nátierok a iných studených jedál. Vašej predstavivosti sa medze nekladú.

Superpotravina, ako má byť

Vďaka svojim výnimočným vlastnostiam sa zaraďuje medzi "superpotraviny". Pod týmto príťažlivým názvom sa skrývajú jedlé látky bohaté na vitamíny, minerálne a stopové prvky, aminokyseliny, enzýmy, vlákninu, antioxidanty a ďalšie cenné zložky. Určite sú vítaným doplnkom a obohatením jedálnička pre tých, ktorí chcú žiť zdravo a plní energie. Konopné semienka sú jednou z najvýživnejších potravín, a preto sú ideálnym zdrojom takejto energie.

Medzi ďalšie výhody konopných semien patrí, že podporujú správnu funkciu imunitného systému a srdca.

Ako ho používať

Príprava konopného semena na konzumáciu je veľmi jednoduchá.

1 polievková lyžica konopných semienok poskytuje dospelému človeku minimálnu dennú dávku všetkých potrebných živín. Deťom a dospelým odporúčame konzumovať 1-2 polievkové lyžice denne. Ak máte problémy, môžete si vziať aj viac. Konopné semienko je totiž neoddeliteľnou súčasťou vyváženej pestrej stravy, ako aj nevyhnutným pomocníkom v čase nadmerného fyzického alebo psychického stresu.

Skvelý začiatok dňa

Rýchlym a výživným povzbudením, ktoré vás spoľahlivo nakopne na celý deň, je čajová lyžička konopných semienok na lačný žalúdok hneď po prebudení. Prípadne ho môžete pridať ako príchuť do obľúbenej raňajkovej kaše, jogurtu alebo ovocnej zmesi. Teda presne podľa vášho vkusu, s efektom, ktorý určite pocítite a zároveň oceníte.

Ideálne je užívať konopné semienka ráno nalačno a potom kedykoľvek počas dňa. Lúpané konopné semená sú vhodné nielen na priamu konzumáciu, ale aj ako prísada do cereálnych zmesí, šalátov, pečiva, jogurtov, kaší, omáčok a cestovín. Má veľmi príjemnú orechovú chuť, ktorú si ľahko zamilujete. Môžete tiež vyskúšať konopné mlieko alebo osviežujúce koktaily (ovocie + konopné semienka). 

Vychutnajte si domáce konopné mlieko

Ste fanúšikom rastlinných mliečnych nápojov? Potom vedzte, že výroba domáceho konopného mlieka je jednoduchá a veľmi rýchla. Namočte malú hrsť konopných semien cez noc. Na druhý deň prepláchnite čistou vodou a preceďte cez jemné sito alebo tkaninu. Všetko zmiešajte s 1/2 litrom vody. Preceďte a pridajte čajovú lyžičku konopného oleja. Mlieko môžete ochutiť napríklad lyžičkou cejlónskej škorice alebo vanilkovým extraktom. Skvele chutí vychladený. Konzumujte ho raz alebo dvakrát týždenne. Vždy ho pripravujte čerstvé, aby sa zachovali všetky živiny.


Doprajte sebe a svojim blízkym zdravú energiu. Konopné semienka najvyššej kvality pre každú rodinu, na všedné dni aj sviatky!