Konopné semienko lúpané 500 g

Konopné semínko loupané Zväčšiť

500 g

Konopné semienko a potravinové výrobky z neho patria podľa vedcov svetového mena zaoberajúcich sa výskumom konopy jednoznačne medzi najdôležitejšie prírodné potravinové doplnky pre ľudský organizmus.

Viac informácií

11,90 €

Konopné semienko a potravinové výrobky z neho patria podľa vedcov svetového mena zaoberajúcich sa výskumom konopy jednoznačne medzi najdôležitejšie prírodné potravinové doplnky pre ľudský organizmus.

Najpredávanejší doplnok stravy z konope v ČR.

Konopné semienko sa vyznačuje vysokým obsahom bielkovín, minerálov, prospešných rastlinných sterolov, obsahuje všetky základné aminokyseliny a ďalšie veľmi dôležité látky pre ľudský organizmus. Vyznačuje sa ideálnym pomerom (1:3) esenciálnych mastných kyselín (EMK) omega-3 a omega-6, ktorý je ľudskému telu najbližší, takže zaisťuje správnu funkciu metabolizmu.

Semienko sa odporúča užívať nielen v rámci prevencie, ale konzumovať by ho mali aj ľudia pri vyššej fyzickej a psychickej záťaži. Vedci ho tiež odporúčajú napríklad na kardiovaskulárne ochorenia, metabolické ťažkosti, hormonálne zmeny, správny vývoj mozgu a pamäť, na hydratáciu všetkých dôležitých orgánov a pokožky nášho tela, odporúča sa pri liečbe lupienky, ekzémov a kožných chorôb. Vďaka účinným látkam, ktoré semienko obsahuje, by ho mali denne užívať aj ľudia, ktorí trpia vážnejšími ochoreniami ako sú rakovina, AIDS, roztrúsená skleróza, Alzheimerova a Parkinsonova choroba.

Veľmi dôležité je pre dojčiace matky, pretože podporuje laktáciu a zvyšuje množstvo potrebnej kyseliny gamma-linolenovej (GLA) v materskom mlieku. Nezabúdajme ani na svoje deti, pretože semienko hrá dôležitú úlohu pri správnom vývoji mozgu, koncentrácii a podporuje ľahšie učenie. 

Už jedna lyžica konopných semienok dodá dospelému človeku minimálnu dennú dávku všetkých potrebných živín.
Konopné semienko by preto malo patriť medzi hlavné zložky potravy dospelých a detí.

Esenciálne mastné kyseliny sú životne dôležité pre správnu funkciu celého organizmu, pretože sú súčasťou bunkových membrán. Udržujú hormonálnu rovnováhu, bránia vysúšaniu, šupinateniu pokožky a lámaniu vlasov. Ovplyvňujú celkový fyzický a psychický pocit zdravia a sú významné pri prevencii kardiovaskulárnych ochorení, bronchiálnej astmy, artritídy, autoimunitných ochorení alebo roztrúsenej sklerózy.

Konopa dokáže vďaka obsahu EMK a ďalších látok účinne odvrátiť následky vysokých hladín cholesterolu v krvi a je dokázané, že znižuje riziko srdcového infarktu. EMK zároveň fungujú v rámci endokanabinoidného systému, ktorý je zodpovedný za rovnováhu všetkých životne dôležitých systémov v našom organizme: príjem a trávenie potravy, vylučovanie, rozmnožovanie, regulácia a ochrana nervového systému, spaľovanie tukov a cukrov, funkcia skeleto-muskulárna, endokrinná alebo kardiovaskulárna.

Vedecké práce vykonané v posledných rokoch poukazujú na to, že sa tieto dôležité kanabinoidné receptory nachádzajú v centrálnej nervovej sústave, mnohých periférnych tkanivách vrátane imunitného, ​​reprodukčného a zažívacieho systému, v sympatetických gangliách, hormonálnych žľazách, tepnách, pľúcach, srdci, v očiach, kostiach a tiež v pokožke. 

Carun konopné semienko lúpané je vyrobené z vybraných odrôd a je lúpané veľmi šetrne, aby sa uchovali všetky hodnotné živiny.


Dávkovanie: 

pri prevencii – deti a dospelí 1 až 2 polievkové lyžice denne.

pri liečbe – minimálne 2 polievkové lyžice denne.

Použitie: konopné semienko lúpané Carun odporúčame užívať nalačno, potom kedykoľvek počas dňa. Tiež je možné pridávať ho v podstate do všetkých jedál, je chutnou prísadou najmä studených pokrmov, pretože má príjemnú orieškovú chuť. V studenej kuchyni si semienko zachovávajú všetky potrebné živiny. Konopné lúpané semienka môžeme použiť aj na výrobu rastlinného mlieka. 

Po otvorení odporúčame uchovávať v chladničke.

Môže obsahovať stopy lepku a orechov.
   

100 g semienka Carun priemerne obsahuje:

Energetická hodnota 2435,7 KJ / 588,3 kcal
Bielkoviny 33,2 g
Soľ > 0,1 g
Tuky celkom 49,57 g
  - z toho nenasýtené mastné kyseliny 45,11 g
  - nasýtené mastné kyseliny 4,46 g


Konopné semienko obsahuje:

Kyselina linolová 27,5 g
Kyselina alfa-linoleová 9,3 g
Kyselina gama-linoleová 1,9 g
Vláknina 1,3 g
Sacharidy 2,4 g

Sodík 16 mg
Draslík 1100 mg
Mangán 7 mg
Vápnik 145 mg
Fosfor 360 mg
Železo 13 mg
Bór 9,5 mg
Zinok 8 mg
Meď 12 mg
Magnézium 486 mg

Provitamín A (betakarotén) 5 – 6 mg
Vitamín B1 0,9 mg
Vitamín B2 1,1 mg
Vitamín B3 2,5 mg
Vitamín B6 0,6 mg
Vitamín C 1,7 mg
Vitamín E 3 mg 

 

Komu nepomôžu lieky, tomu pomôže príroda.

Produkty Carun sú preverené odborníkmi aj užívateľmi a hodnotené ako číslo jeden na trhu.

Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.

Pre pridanie recenzie musíte byť prihlásený(á) !

Napísať recenziu

Konopné semienko lúpané 500 g

Konopné semienko lúpané 500 g

Konopné semienko a potravinové výrobky z neho patria podľa vedcov svetového mena zaoberajúcich sa výskumom konopy jednoznačne medzi najdôležitejšie prírodné potravinové doplnky pre ľudský organizmus.

Napísať recenziu

  • Balenie 500 g