Pri objednávke nad 50 máte dopravu zadarmo po celej Slovenskej republike!

Každý z nás raz za čas hľadá vhodné metódy na chudnutie. Mnohé z nich majú rýchly, ale krátkodobý účinok. Zhrnuli sme 6 osvedčených tipov na zdravé chudnutie, pri ktorom sa nemusíte obávať jojo efektu.

Cukor ako najväčší strašiak

Naša spotreba cukru sa mnohonásobne zvýšila. Cukor doslova číha všade, dokonca aj v potravinách, kde by ste ho nečakali. Skúste si kúpiť šunku, ktorá neobsahuje cukor. Cukor stojí za mnohými civilizačnými chorobami, ako sú cukrovka 2. typu, obezita, vysoký krvný tlak, rakovina atď. Začnite obmedzením konzumácie sladených nápojov vrátane džúsov. Ďalej vynechajte dezerty a úplne sa vyhnite nízkotučným potravinám, ktoré obsahujú oveľa viac cukru a často aj viac kalórií ako ich plnotučné alternatívy. Zažeňte chuť na sladké pomocou stravy bohatej na bielkoviny. Dajte si napríklad šalát s lososom a konopnými semienkami a chuť na sladké sa dostaví.

Dajte bielkovinám zelenú

Bielkoviny zohrávajú nezastupiteľnú úlohu pri redukčnej diéte. Znižujú chuť na jedlo a zvyšujú metabolickú aktivitu. Zamerajte sa hlavne na rastlinné bielkoviny, ktoré sú ľahšie stráviteľné ako živočíšne a navyše rastlinné produkty obsahujú množstvo ďalších vitamínov a minerálov. Superpotravinou je v tomto smere konopné semeno, ktoré obsahuje až 33 % bielkovín. Je tiež bezodnou studnicou vitamínov a minerálov. Obsahuje napríklad vitamíny skupiny B, ako aj vitamíny A, C, E a minerály horčík, železo, vápnik, zinok, jód, chróm, striebro, síru, fosfor, draslík a iné. Konopné semienka majú tú skvelú vlastnosť, že ich môžete pridať do takmer všetkých potravín, na ktoré si spomeniete. Či už je to ovsená kaša, palacinky alebo dokonca zeleninový šalát..

Vlákno musí byť

Jedným z mnohých dôvodov, prečo zaradiť potraviny bohaté na vlákninu do redukčnej diéty, je to, že vďaka nim máte dlhší pocit sýtosti a znižujete chuť do jedla. Budeme sa opakovať a posunieme skvelé vlastnosti konopného semienka ešte o úroveň vyššie. Vysoké množstvo vlákniny v konopných semienkach zlepšuje metabolizmus, a tým podporuje proces chudnutia.

Nebojte sa tukov

Možno budete prekvapení, ale pravidelný príjem tukov je potrebný nielen pre zdravie alebo rast svalov, ale dokonca aj pre chudnutie. Mali by ste sa zamerať na prospešné tuky, ktoré sa nachádzajú nielen v konopnom oleji, ale aj v konopných semenách. Vysoký obsah a jedinečná kombinácia nenasýtených mastných kyselín omega-3 a omega-6 robí z konopného oleja skvelý doplnok stravy pri redukčnej diéte a celkovo zdravom stravovaní. Má príjemnú orechovú chuť a možno ju pridať do šalátov, dresingov, dezertov alebo kaší. Odporúča sa používať najmä pri studenej kuchyni, aby sa zachovali všetky potrebné živiny.

Uľahčite používanie sacharidov

Ďalším veľmi účinným spôsobom redukcie hmotnosti je obmedzenie sacharidov v strave. Mnohé štúdie preukázali, že obmedzený príjem sacharidov vedie k mnohonásobne väčšiemu úbytku hmotnosti ako nízkotučné diéty. Spočiatku sa snažte obmedziť jednoduché sacharidy, ako je biely chlieb, rožky, knedle a cestoviny. Tento úbytok sacharidov kompenzujte vyšším príjmom bielkovín a potravín bohatých na vlákninu.

Bez aktívneho pohybu to nebude fungovať

Šport a cvičenie vo všeobecnosti sú veľmi dôležitým prvkom pri chudnutí. Opisovať všetky úžasné účinky pravidelného cvičenia je nad rámec tohto článku, ale je potrebné spomenúť skutočnosť, že každému vyhovuje niečo iné. Hlavnou podmienkou toho, aby mal ten či onen šport správny účinok, je, aby vás naozaj bavil a aby ste z neho mali radosť.