Pri objednávke nad 50 máte dopravu zadarmo po celej Slovenskej republike!

O používaní konope a produktov z konope v intímnom a sexuálnom živote koluje mnoho mýtov a poloprávd. Objektívne povedané, neexistuje univerzálna odpoveď, iba mnoho variantov a individuálnych skúseností. Pozrime sa, v ktorých oblastiach môže konope jednoznačne dobre poslúžiť.

Pomoc od bolesti

Je všeobecne známe, že konope pomáha pri bolesti. Preto nie je prekvapujúce, že dokáže zmierniť aj menštruačné bolesti. Vedela to napríklad kráľovná Viktória, ktorá ho údajne používala na tento účel.

V posledných rokoch sa istej americkej spoločnosti veľmi úspešne darí vyrábať vaginálne čapíky z konope, ktoré prinášajú úľavu svojim používateľkám takmer okamžite po zavedení. Účinné látky sa dostávajú do tela cez vaginálnu stenu, takže k úľave od bolesti dochádza približne do 20 minút od aplikácie.

Afrodiziakálne a stimulačné účinky

Tá istá spoločnosť uviedla na trh aj lubrikačný gél s obsahom konope, ktorý sľubuje, že zvýši hmatové pocity používateľov a zároveň zníži celkové napätie a nepohodlie. Okrem toho výrobca uvádza, že výrobok má preventívny účinok proti vaginálnej suchosti. Medzi veľké lákadlá patrí prísľub hlbokého a dlhotrvajúceho orgazmu.

Rovnako je všeobecne známe, že konopný olej má afrodiziakálne účinky. Jeho použitie je samozrejme oveľa rozmanitejšie, ale v tomto konkrétnom prípade by ste ho mohli skúsiť použiť na zmyselnú relaxačnú masáž ako súčasť milostnej predohry. Niektoré zážitky jednoducho fungujú oveľa lepšie v stave štandardného uvoľnenia tela. Ak ste napätí, šanca na príjemný zážitok je takmer nulová.

Intimná hygiena

Konope má tiež veľký prínos pre intímnu hygienu. Zabudnite na parfumované mydlá a sprchové gély. Produkty na intímnu hygienu a umývanie musia spĺňať rôzne kritériá a mať zásadité pH. Vyskúšajte náš konopný intímny čistiaci gél, ktorý sa vyznačuje veľmi jemným zložením obohateným o účinnú látku kanabidiol (CBD), olej z čajovníka a výťažok z rozmarínu. Má upokojujúci účinok a zaručuje dlhotrvajúci pocit sviežosti a čistoty. Vďaka veľmi jemnému prírodnému zloženiu je vhodný na každodenné použitie. Môžete po ňom siahnuť aj v situáciách, ktoré si vyžadujú špeciálnu starostlivosť.

Patrí sem najmä menštruácia, pohlavný styk (hygiena pred a po ňom), športová aktivita (najmä návšteva spoločných bazénov a sáun) a iné situácie spojené s nadmerným potením (napr. V podmienkach mimo domova - v práci, na cestách - majte v zálohe vhodnú vlhčenú utierku, ktorá vám aspoň rámcovo pomôže zachrániť situáciu. Buďte opatrní aj pri užívaní antibiotík, ktoré môžu narušiť prirodzenú mikroflóru vášho tela.

Medzi ďalšie výhody konopného gélu na intímnu hygienu patrí to, že je vhodný aj pre mužov. Minimalizujte množstvo kozmetiky v kúpeľni a vyberajte si len tú najkvalitnejšiu.

Rovnako ako pri iných bylinách je dôležité využívať priaznivé účinky konope ohľaduplne a bezpečne. Naša prírodná konopná kozmetika a kvalitné konopné potraviny sú vám na tento účel plne k dispozícii.

Zdroj:

1) https://www.reflex.cz/clanek/zajimavosti/95102/konopi-pomaha-od-bolestive-menstruace-i-k-lepsim-orgasmum-americka-firma-objevila-zlaty-dul.html?fbclid=IwAR0zC90l7U9acE-5pJy8JT0O1vja_nOdSfNMvxeI6gW0Qf2DvFeCPUZlrM4

2) Bylinky Revue, Konopné číslo 3. díl, vyd. 1/2018, Konopí a sexuální život, s.50-54