Pri objednávke nad 50 máte dopravu zadarmo po celej Slovenskej republike!

Ako sa starať o vlasy v zimných mesiacoch? Na čo si dávať pozor, ako postupovať krok za krokom, aby boli vaše vlasy zdravé a krásne?

Zamerajte sa nielen na vonkajšiu starostlivosť s kvalitným šampónom a doplnkovými prípravkami na starostlivosť o vlasy, ale dbajte aj na dostatok živín. Využite výnimočný potenciál konopných produktov.

Dostatok živín je nevyhnutný

Doprajte svojim vlasom dostatok živín. Začnite s pestrou stravou. Dbajte na dostatok ovocia a zeleniny. Využívajte prírodné doplnky. Zamerajte sa najmä na železo, vápnik, zinok a kremík. Konopné semeno je ich dôležitým prírodným zdrojom. Užívajte 1-2 polievkové lyžice každý deň, aby ste prospeli svojim vlasom aj celému telu.

Vhodné kozmetické prípravky

Pokiaľ ide o priamu starostlivosť o vlasy v zime, vo vašej kúpeľni by nemal chýbať vyživujúci a zároveň jemný šampón, maska na vlasy (napr. domáca) alebo bezoplachová kúra. Pravidlom je naniesť masku len do polovice dĺžky vlasov, aby sa nadmerne nemastili.

Výhodou prírodnej kozmetiky je, že vlasy zbytočne nezaťažuje. Náš konopný šampón bez sulfátov obsahuje účinné látky z konope - kanabidiol (CBD) a konopný olej. V kombinácii s rozmarínovými a levanduľovými esenciálnymi olejmi upokojuje a regeneruje pokožku hlavy, zanecháva vlasy krásne a silné.

Výživné olejové zábaly

Starostlivosť o vlasy v zime môžete podporiť aj olejovým zábalom raz týždenne - náš konopný olej na telo a pokožku je veľmi všestranný. Obnovuje prirodzenú štruktúru vlasov, intenzívne vyživuje a chráni suché, poškodené a rozstrapkané končeky vlasov. Pridajte niekoľko kvapiek do svojho obľúbeného šampónu a uvidíte ten rozdiel.

Šetrné, ale dôsledné sušenie

Zásadou správnej zimnej starostlivosti o vlasy je ich dôkladné vysušenie. Mokré vlasy sú veľmi krehké a náchylné na poškodenie pri rýchlych zmenách teplôt - náhle zmeny z tepla na chlad im naozaj nerobia dobre. Preto v zime zásadne nevychádzajte von s mokrou hlavou. Šetrné sušenie vlasov síce zaberie pár minút v kúpeľni navyše, ale vaše vlasy sa vám za to stonásobne poďakujú.